Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   80
                             

Marcin "martin" Traczyk
To co? Banalnie? Zakończyły się już wakacje i smutne dzieci znów wstawać będą wczesnym rankiem by pędzić ile sił w ich małych nóżkach do szkół. W tych przybytkach szerzących wiedzę i wzorce nowoczesnego, kapitalistyczno-demokratycznego narodu będą czytały mądre teksty ze swych podręczników i śpiewająco zdawały klasówki na szóstki. Dzięki temu już za kilkanaście lat to oni obejmą kraj pod swą opiekę, będą nim zarządzać mądrze i sprawiedliwie, tak aby już żadne dziecko nie chodziło głodne, a emeryci mieli pieniądze na leki.
Jakoś nic śmieszniejszego na początek września nie przychodzi mi do głowy, to chyba jeszcze efekt wakacyjnego wyluzowania i całkowitego wyłączenia mózgu z jakichkolwiek czynności, każdy przecież wie, że w wakacje nie warto myśleć, bo może się to źle skończyć. Co najmniej tym, że będziemy się cieszyć powrotem do szkoły. Swoją drogą bardzo fajnie mają studenci, którzy we wrześniu będą mieli czasu pod dostatkiem na przebrnięcie przez ten obszerny numer SS-NG, niewątpliwie efekt tego, że w wakacje wielu osobom się nudzi, ale tak to już jest, gdy żaden termin nie goni człowieka przez ponad miesiąc - pracuje się wtedy z nudów ;)
Tegoroczne wakacje nie obfitowały raczej w ciekawe wydarzenia, ot pojawił się długo zapowiadany Doom 3, w mediach natomiast wybuchł jeden ogórkowy skandal ukazujący tylko jak „dziennikarze” potrafią obiektywnie przedstawiać fakty, a „historyk” z pewnego wegetującego gwiazdorskiego miesięczniko-tygodnika zna historię. Gdzieś ponad tym wszystkim pojawia się bardzo udany (mimo pewnych kłopotów) zlot naszej redakcji, oraz masa atrakcji w sferze osobistej jakich na pewno każdy z was, tak jak i ja, doświadczył.
Zbliżająca się wielkimi krokami jesień zapowiada się jednak interesująco. Pojawią się kolejne długo oczekiwane gry, a telewizja w Polsce po raz pierwszy od bardzo dawna zaczyna przejawiać oznaki jakiegokolwiek zainteresowania odbiorcą. Będą nam serwowane nowe filmy i programy w miejsce Rambo i czternastej powtórki zbutowanej Luz Esmeraldy.
Telewizja to jednak pikuś, bowiem przy czytaniu nas i graniu w takie gry jak GTA: San Andreas, Rome: Total War, czy najnowszy dodatek do Call of Duty po prostu nie będzie czasu na oglądanie redaktora Durczoka, czy innego Małysza. Według badań Zachodnich specjalistów najbliższe miesiące będą przełomowe dla branży gier komputerowych, właśnie z powodu ukazania się tak wielu głośnych tytułów. Na dodatek jeszcze w tym roku przewiduje się przełamanie fatum ciążącego od kilku lat nad branżą, które powoduje, że głośne tytuły to z reguły rozczarowania (określenie fatum to niezła wymówka na lenistwo programistów). Do tego wszystkiego dochodzą informacje jakoby Duke Nukem Forever miał być napędzany silnikiem Doom’a 3 - śmiech na sali, prędzej ktoś odkryje inteligentne formy życia wśród polskich polityków.

***


W tym miesiącu KPwZ rozpoczyna się tam gdzie przeważnie już się kończy, lub po prostu gdzie zina już nie ma, lecz w myśl zasady
„Dotrzeć tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden redaktor” penetrujemy te zakątki serwując Wam masę świetnych tekstów. Zatem mimo przesunięcia wszystko w normie :)
Rozpoczniemy kontrowersyjnie od felietonu AloneMana, który zabiera głos w sprawie jedynej, rozdmuchanej przez wygłodniałe z powodu wakacji media do granic możliwości, (a na pewno ponad granice dobrego smaku i rzetelnego, obiektywnego dziennikarstwa) aferze. Tak więc poznajcie nasz głos w sprawie Panzers i tych zdrajców… Węgrów!
Dalej możecie przeczytać opowiadanie Darka Klibisza o pewnym pastuszku co to z owcami sam na sam często bywał. Przekonajcie się jak to się kończy, a już nigdy nie zapragniecie wełnianego sweterka. Xtense i Arclon stoczą natomiast wojnę z crackiem.
W Głosie Ludu mogliście przeczytać głos przeciw zniknięciu z naszych łam Opowieści po Denaturacie, z pełną premedytacją w swej odpowiedzi odesłałem Was tutaj. Oto rozpoczynamy nowy „serial”, którego bohaterami są Zygmunt i Watykan. Tutaj przyznam, że tekst ten może zostać odebrany różnie, we mnie budzi on mieszane uczucia, dlatego czekam na Wasze głosy, co sądzicie o pierwszym odcinku autorstwa, debiutującego w KPwZ, Paco. W poprzednim numerze dumnie prezentowaliśmy „Filmy na wakacje”. Los chciał, że i w tym miesiącu Movie Zone jest niesamowicie obszerne, a prezentowane tytuły są naprawdę gorące. Król Artur, druga część SpiderMana, czy Shrek 2, który rozbawił nas tak, że nie zdążyliśmy z recenzją do numeru wakacyjnego. Oprócz tego przeczytacie o pełnometrażowych przygodach Garfielda, politycznych oskarżeniach Michaela Moore’a, pewnym Kandydacie, oraz wczasach agroturystycznych w malowniczej Osadzie.
Mamy dla Was również coś EXTRA! Yisrael podczas wakacji gościł w Nowym Jorku i tam sprawdził najnowszy film o konfrontacji Aliena z Predatorem pt. AVP. Film ten w Polsce pojawi się dopiero w październiku dlatego już teraz sprawdźcie czy warto na niego czekać! Co do zawartości na ten miesiąc to tyle, zapewne droga tutaj była dłuższa niż zwykle, ale nagroda jest odpowiednia do włożonego trudu. Zachęcam Was do pisania listów na temat zawartości działu, w wakacje doświadczyłem, że to bardzo miłe uczucie czasem dostać coś bez znacznika [SPAM] :) Do kolejnego przeczytania.

[AloneMan] Gra o Historię

[Darek Klibisz ] Pastuszek
[Arclon & Xtense] Wojna z Crackiem
[DRIZIT]  Poszukiwania Niewydrukowanego cz. 6

[Paco] Część Pierwsza

[Yisrael] Alien vs Predator
[Blanka Stanik] Manchurian Condidate
[Gonzo] Shrek 2
[Gozno] Spiderman 2
[Voo] Król Artur
[Yisrael] Garfield
[Yisrael] Ja, robot
[Yisrael] Fahrenheita 9/11
[Blanka Stanik] Osada
[Blanka Stanik] 50 pierwszych randek

[Andrzej] ŚWINIAK #3  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   80