Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   75
             

Paweł "Veeroos" KuryłoChris Vrenna


CHRIS VRENNA
Znany także jako Tweaker (taką nazwę nosi również jego solowy projekt). Kojarzony przede wszystkim z grupą Nine Inch Nails, w której do roku 1996 grał na perkusji. Po tym okresie postanowił zapracować na swoją reputację jako producent i remixer. Współpracował m.in. z Robem Zombie, Smashing Pumpkins, Hole, a także wspólnie z Trentem Reznorem przy trzech pierwszych albumach Marilyn Mansona. Jednym z jego najbardziej znanych remiksów jest utwór "Elevation" zespołu U2, pochodzący ze ścieżki pierwszej części filmu Tomb Raider. Mimo, że w NIN grał 6 lat, nigdy nie określał siebie jako jednego z członków tej formacji, dla niego była to po prostu dłuższa współpraca. Stworzył oprawę dźwiękową do takich gier jak:

AMERICAN MCGEE'S ALICE
Adaptacja baśni "Alicja W Krainie Czarów". W przeciwieństwie do oryginału, tu panuje klimat totalnej psychozy (yeSS!). Rodzice Alice giną w pożarze domu. Pełna wściekłości i żalu, szalona bohaterka gry za pomocą poprzysięga dokonać krwawej zemsty na Królowej Kier, odpowiedzialnej za śmierć jej bliskich. Gierka godna polecenia.ENTER THE MATRIX
Świat Matrixa, któż go nie zna? ... Nie znasz? To zagraj w tę grę! ... Albo lepiej nie, obejrzyj film (pierwsza część wystarczy), bo po tym co tu zobaczysz możesz się zrazić. Opinie na temat tej gry były różne, mi się nie podobała :P Scenariusz pisali Panowie Wachowscy, ciekawie im to wyszło, ale nic poza tym.

DOOM III
Kolejna część owianej niepodważalnym kultem gry. Typowa rąbanina, czy trzeba coś wyjaśniać? Dla spragnionych większej ilości informacji na jej temat zapraszam do recki Markinsona (chociaż i tak pewnie macie ją już za sobą :D) i oczywiście na następną stronę :)


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   75