Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   17
           

Marek "Markinson" Napierała


Jeśli wystarczająco długo interesujesz się grami aby pamiętać oryginalnego "The Bard`s Tale" to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że weteran branży gier komputerowych - Brian Fargo, założyciel Interplay i nadzorca produkcji wielu klasyków wydanych przez tą firmę, stoi teraz na czele studia wydawniczego pracującego nad czymś w rodzaju remakeu.STARA NOWA GRA
"The Bard`s Tale" będzie grą RPG inspirowaną tytułami takimi jak na przykład Baldur`s Gate: Dark Alliance (silniki graficzne obu gier powstawały w tym samym czasie), ale ma się odróżniać ogromną dozą lekceważącego humoru. Autorzy zakładają, że najprawdopodobniej grałeś już wcześniej w gry takie jak "The Bard`s Tale", więc wstrzykują do gry niezdrową wręcz dawkę cynicznego humoru.

(kliknij aby powiększyć)


I wiecie co? Zapowiada się to całkiem nieźle. Bo która inna gra pozwoli Ci wywijać nieznośnym, śpiewającym, powiedzmy delikatnie "psubrat" mieczem podczas walki?

HOŻA BARMANKA Z OTWARTĄ OSOBOWOŚCIĄ
Tytułowy bohater w "The Bard`s Tale" zajmuje się wyrabianiem mieczy. Jest on ciagle wynajmowany przez okoliczną ludność do "brudnej roboty". W grze będziesz miał podstawowy wpływ na charakter bohatera, będziesz mógł być miły lub opryskliwy, to zależy tylko od twojego widzimisię. Jednak uważaj - bycie uprzejmym bądź nie, może mieć różne niespodziewane skutki.

Alem żem siem nażelował!


Dla przykładu, będąc nieznośnie zarozumiałym wobec hożej barmanki na samym początku gry, uwidoczni to tą stronę jej osobowości, której istnienia nigdy byś się nie spodziewał. Te i inne decyzje podjęte podczas gry będą doprowadzały Cię do różnych rozgałęzień w fabule co powinno sprawić iż będziesz chciał po ten produkt sięgnąć jeszcze kilka razy po jego ukończeniu.
SZCZURZY BOHATER
Pierwsze zadanie w grze obejmuje pomoc lokalnej tawernie w jej "szczurzym problemie". Problem ten okazuje się być jednym małym szcurem w piwnicy. W momencie gdy już zabijesz szczura staje się coś niecodziennego. Następuje zbliżenie kamery, która wykonuje obrót o 360 stopni wokół triumfującego, "heroicznego" barda. Tego typu rzeczy pokazują ogólny ton w jakim utrzymana jest gra. Bardzo często będziesz napotykał karykaturalne podejście do klasycznych gier RPG.

Bardzo ładne te czary, nieprawdaż?


PODAJ MIECZ ZBYCHU
Gra przez większość czasu jej trawania będzie RPG wypełnionym po brzegi akcją. Ale z łatwością będziesz mógł zmieniać bronie i czary podczas bitwy oraz wezwać kontrolowanych przez komputer poddanych aby walczyli u Twego boku. "The Bard`s Tale" jest przewidziana jako rozgrywka dla jednego gracza, jednak producenci eksperymentują z udostępnieniem kontroli nad jednym z poddanych drugiemu graczowi co wydaje się być znakomitym pomysłem.

DRIZIT MUSI ODEJŚĆ A DOOM 3 WCALE NIE JEST SŁABY (JAK TO ZMAŻESZ JESTEŚ WAZON, WIÓRZE)
(To już ostatni numer w którym czytacie teksty autorstwa Markinsona - dop. Drizit) (Wcale nie bo od dzisiaj ja tu rządzę - dop. Markinson) Wiadomo już, że "The Bard`s Tale" będzie zawierał 1000 stron dialogów (ciekawe jaki rozmiar czcionki ;) ) a czas rozgrywki wymagany do przejścia gry to trzydzieści do czterdziestu godzin.

I oto jak Błyskawica zwycięża wrogów! Mniam


Przewidywany czas wydania gry to jesień tego roku na platformy PS2 i X-Box i pierwszy kwartał przyszłego roku na komputery PC (kurde Pecety jak zwykle dyskryminowane). Gra zapowiada się całkiem nieźle. Czy urzeknie nas swoim czarem? Przekonamy się, kiedy już wytrzeźwiejemy po sylwestrze. Na zakończenie dopiszę, że Drizit to cienias, może nie zauważy ;) (Widziałem - dop. Drizit)

Źródło: Gamespot


Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   17