Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   16
          

Marek "Markinson" Napierała


Shade: Wrath of Angels horror wymieszany z grą akcji gdzie świat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Gra ta już niedługo zagości na sklepowych półkach. Od czasu zeszłorocznych E3 studio wydawnicze Black Element Software udoskonaliło silnik graficzny oraz fabułę aby przyjemność płynąca z gry była jeszcze większa. Nowy silnik zawiera w sobie wszytskie najnowsze technologie włącznie z pełną obsługą Direct X 9.

(kliknij aby powiększyć)
Takie to ładne, że aż szkoda zabić :>


"RYCHO TAXI DRIVER, ZBIEŻNOŚĆ Z KLANEM PRZYPADKOWA"
W grze znajdzie się trzydzieści napakowanych akcją poziomów, zarówno we współczesnej scenerii jak i w realiach średniowiecza, Starożytnego Egiptu oraz tajemniczej Krainy Cieni. Gracz wcieli się w rolę byłego wojskowego tajniaka, kóry obecnie jest najemnikiem. Bohater otrzymuje list od swego brata z prośbą o spotkanie w starym wschodnioeuropejskim miasteczku. Na miejscu spostrzega, że miasto jest dziwnie ciche a ulice opustoszały. Bynajmniej w telewizji Frytka nie bije seksualnego rekordu świata a największy serialowy łajdak - Rysio z Klanu nie "obija mordy" kolejnemu gangsterowi w swojej taksówce.

Nie deptać pającków, bo będzie padać


Wszystko zaczyna nabierać kształtów gdy postać napotyka na swej drodze martwych ludzi, spanikowanych żołnierzy oraz naukowców uciekających w popłochu (i to nie z powodu chętnej nagiej Frytki stojącej za rogiem). W tym momencie bohater po raz pierwszy spotyka złowieszczy cień. Twór ten oferuje mu pomoc i ochronę w nadchodzącej przygodzie. Oprócz tego cień wręcza mu sługę - Demona, w którego gracz w dowolnym momencie będzie mógł się przemienić. Siła i magiczne ataki Demona będą miały znaczący wpływ na przebieg rozgrywki.

Płonie ognisko w lesie, wiatr smród potworów niesie..
Eeeee Elirium-115? :P


JESTEM POTWOREM, FRYTKA TEŻ
Wiele elementów gry zostało zmienionych od czasu jej ostatniego publicznego pokazu. Sposób walki został nastawiony na bliższy kontakt z przeciwnikiem. Usunięto bardzej fantastyczne bronie na rzecz bardziej tradycyjnych takich jak na przykład miecze i buławy. Na początku gry będziesz dysponował pistoletem, szybko zdobędziesz też miecz. Wykańczając hordy nieumarłych w poszukiwaniu brata będziesz mógł również przejmować broń wrogów. Walka głównie będzie opierała się na ataku i bloku. Jednak blok nie przejmie na siebie wsystkich uszkodzeń więc chowanie się za mieczem powinno być raczej ostatecznością.

A tutaj kochane dzieci, będziemy spożywali posiłki...


Zdolności Demona zostały wzbogacone o kilka dodatkowych potężnych zaklęć, które będą mogły być modernizowane w magicznych sklepach podczas gry. Płacić będziesz tak zwanymi "Łzami Aniołów", które będziesz zbierał podczas wędrówki. Ciekawie przedstawia się sprawa uzdrawiania. W celu odzyskania zdrowia będziesz musiał znaleźć jarzącą się rozpadlinę w ziemi i włożyć w nią swój miecz. Ukończenie gry powinno zająć około trzydziestu godzin jednak będzie kilka możliwych zakończeń w zależności od tego, jakie decyzje podejmiesz wcześniej. Jest duża szansa, że nie odstawisz gry na półkę zaraz po ukończeniu. Ponadto gra ma wymagać myślenia nie tylko sprawnego władania mieczem. Póki co wiadomo o niej niewiele więcej niż znajdziecie w tym artykule. Po bieżące aktualizacje warto zajrzeć na stronę gry: www.shade-game.com

No i gdzie te kiełbaski?
Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   16