Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   04
                           

"TomisH"


Szorty: NARUTO GEKITÔ NINJA TAISEN 3 na NGC niedługo w Japonii; SUDEKI II w planach; KILLZONE 2 też; RE4 11.01.2005; HAND OF ODD – Abe w strategii?; DRIV3R doskonale się sprzedaje w Europie; SID MEIER'S PIRATES! spiraci Xboxa; FORBIDDEN SIREN II – koszmar powróci; CLOSE FIGHTS: FIRST TO FIGHT następcą FULL SPECTRUM WARRIOR; Wrześniowe gry na X’a to będzie masakraaaaa…

Dwudziestego czwartego września spodziewana jest nowa odsłona COLIN MCRAE RALLY [PS2, Xbox]. Codemasters przewiduje ponad trzydzieści marek aut rajdowych do objeżdżenia w tym nowość dla serii – samochody typu 4x4, m. in. Toyota Celica GT-FOUR, Lancia Stratos, Alfa Romeo 147 GTA, Alfetta GTV Turbodelta, Peugeot 206, Ford Fiesta Rallye Concept, Subaru Impreza 44S WRX, MG 6R4, Mitsubishi Lancer Evolution VIII czy Montero Evolution. Wsparcie dla M$ LIVE gwarantuje tryb gry do ośmiu graczy.

CMR 2005

GTA: SAN ANDREAS [PS2] powinno chyba zmienić tytuł na Sim Andreas… Wiadomo już, że nasz bohater najprawdopodobniej będzie musiał jeść, a że FastFoody są niezdrowe ewentualnie wyhodujemy brzuszek. I co wtedy? Siłka. Albo możemy pograć w kosza z ziomalami z getta. Żeby mieć lepsze branie u lasek skoczymy do sklepu po dres, znaczy garniak, wytatuujemy sobie na ramieniu „I Luv SS-NG” no i obowiązkowo strzyżenie u lokalnego cyrulika. Ciuchy są ważne dla rozbojownika w biały dzień – w krótkich spodenkach i hawajskiej koszuli nikogo już nie obrobimy… A możemy sami stracić portfel. Jeśli zaś chcesz wynieść komuś telewizor z klasą zrób to w kominiarce! W planach są też rozgrywki w tenisa? – raaany. No ale będzie dobrze, będzie dobrze. Zapomniałbym – w tej części nasz bohater umie wreszcie pływać. Lepiej późno niż wcale…

GameCube Pack

Nadal czekacie na SHENMUE III? Wiem, że tak. Tymczasem na froncie PeCetowym ma ukazać się SHENMUE ONLINE. Nie będzie to nowa odsłona przygód starych znajomych z dwóch poprzednich części lecz raczej poboczny epizod. W sumie jak inaczej wpleść w historię miliony przyszłych graczy? Początkowo gra dostępna będzie jedynie dla Koreańczyków i w Chinach, potem może dostanie się szerszemu gronu. Xbox i jego Live pewnikiem gdzieś w kolejce…

Przewrotność – PS2 dostanie grę RPG przeznaczoną pierwotnie na PC. MAGNA CARTA: SHINKU NO SAIKON ukaże się niedługo w Japonii. Co to się dzieje…

MEGAMAN X COMMAND MISSION

Amerykanie od połowy sierpnia mogą zakupić specjalny Gamecube Pack zawierający kostkę w kolorze srebra, grę METROID PRIME, grywalną demonstrację METROID PRIME 2: ECHOES plus materiały video odnośnie „dwójki” oraz artworki z części pierwszej wraz z interaktywną historią serii. Wszystko za dziewięćdziesiąt dziewięć zielonych banknotów.

Nintendo idzie dalej ścieżką kontynuacji na NGC gier z kieszonkowego brata. KURURIN SQUASH to kostkowy odpowiednik KURU KURU KURURIN znanego z GBA. Pamiętacie? To ta gra z kosmicznym kaczorem latającym w statku o kształcie...hmm…grubszej kreski. Trzeba było nim manewrować w labiryncie, tak by nie zahaczyć o jego wąskie ścianki. Konwencja przeniesie się oczywiście w pełne 3D a także dorzucony zostanie tryb dla czterech graczy. Sama mechanika rozgrywki raczej bez zmian… Październik.

Scaler

Take Two robi grę z kameleonem w roli głównej. Kolejny Gex? Nie – SCALER [PS2, Xbox, NGC], ale też rasowy platformer. Jakieś moce? Upodabnianie się do przeciwników, łażenie po ścianach, wtapianie w otoczenie. Na obrazkach wygląda to, cóż… Infantylnie. Główny bohater dziwnie przypomina niebieskiego leminga. Serio.

Konami sprzedało w Japonii ponad milion kopii WINNING ELEVEN 8 (aka. PRO EVOLUTION SOCCER) w jeden dzień, wynik do jakiego WE7 dobijał w trzy tygodnie od chwili launchu. Nieźle. Co do premiery gry w bardziej zrozumiałych językach to sprawa wygląda tak: PS2 dostanie tytuł w październiku, Xbox zaś z kilkumiesięcznym poślizgiem [listopad-grudzień].
Historia zatoczyła koło. Siedem lat temu Toby Gard, twórca TOMB RAIDERA odszedł z Core Design i założył własną firmę – Confounding Factor (recenzja ich GALLEONA w poprzednim numerze SS-NG). Obecnie Toby jest głównym designerem w grupie Crystal Dynamics, której to po porażce ANGEL OF DARKNESS dostała się licencja na dalsze przygody pani archeolog. Come to daddy!

Wielbiciele Megamana są wszędzie, nawet w redakcji (bez wytykania palcami Xtense… oops!) Wszyscy oni czekają na kolejne przygody metalowego bohatera i jego kompanów - MEGAMAN X COMMAND MISSION [PS2, NGC]. Gra, tym razem rasowy RPG, pojawi się w Europie w okolicach dziewiętnastego listopada. Prosto od Capcom oczywiście.

GTA: San Andreas

SHINING TEARS [PS2], RPG od Segi nadchodzi dużymi krokami. Głównym bohaterem będzie niejaki Xion, ale docelowo przyjdzie nam równocześnie poprowadzić dwie postacie. Zaczynamy przygodę z totalnym bajzlem w mózgu (czytaj: amnezją) i jedyne czego jesteśmy świadomi to to, że musimy uratować rodzime królestwo Syldii przed zapędami armii z Runegeist. Co dalej? Japończycy dowiedzą się zimą, reszta świata w 2005.

Konami w kooperacji z Kuju Entertainment szykuje First Person Shootera pt. THE REGIMENT [PS2]. W grze przyjdzie nam wypełniać misje zlecane przez brytyjskie S.A.S (Special Air Service), z których większa część ma być oparta na prawdziwych wydarzeniach. Tryb online będzie, razem ze wsparciem dla voIP (voice over IP) przy headsecie na USB. W 2005.

MARC ECKO'S GETTING UP: CONTENTS UNDER PRESSURE

TERMINATOR 3: REDEMPTION to kolejna gra na motywach trzeciej części przygód Arniego-cyborgajzera. Tytuł oferuje czternaście poziomów dla trybu single jak i w kooperacji, masę futurystycznych pojazdów do pokierowania oraz wstawki FMV zaczerpnięte wprost z ostatniego filmu (tutaj akurat poszli na łatwiznę). Data wydania to siedemnasty września, cena kształtować się ma na poziomie dwudziestu [PS2] i trzydziestu dolców [NGC, Xbox].

Znacie pana Marca Ecko? Tak myślałem… W Stanach to jeden z tych bardziej popularnych projektantów ciuchów. I nic by nie było w tym newsie dziwnego, gdyby nie fakt, że tworzona jest gra pod jego przewodnictwem. MARC ECKO'S GETTING UP: CONTENTS UNDER PRESSURE [PS2, Xbox] ma być grową rewolucją, która trafi w gusta szeroko pojętej miejskiej młodzieży. Fajne wdzianka i dużo graffiti? Zobaczymy, ocenimy…

SHENMUE ONLINE

Na zakończenie wrzucę Wam listę songów jakie popłyną z głośników w trakcie zamiatania pieszymi chodników w grze BURNOUT 3: Bouncing Souls – “Sing Along Forever”, Burning Brides – “Heart Full of Black”, Chronic Future – “Time and Time Again”, Donots – “Saccharine Smile”, Eighteen Visions – “I Let Go”, Fall Out Boy – “Reinventing the Wheel”, Finger Eleven – “Stay in Shadow”, Franz Ferdinand – “This Fire”, From First to Last – “Populace in Two”, Funeral for a Friend – “Rookie of the Year”, Futureheads – “Decent Days and Nights”, Go Betty Go – “C’mon”, Jimmy Eat World – “Just Tonight”, Letter Kills – “Radio Up”, Local H – “Everyone Alive”, Maxeen – “Please”, Midtown – “Give It Up”, Moments in Grace – “Broken Promises”, Motion City Soundtrack – “My Favorite”, Mudmen – “Animal”, My Chemical Romance – “I’m Not Okay”, New Found Glory – “At Least I’m Known”, No Motiv – “Independence Day”, Silent Drive – “4-16”, Sugarcult – “Memory”, The D4 – “Come On!”, The Explosion – “Here I Am”, The F-Ups – “Lazy Generation”, The Lot Six – “Autobrats”, The Matches – “Audio Blood”, The Mooney Suzuki – “Shake That Bush”, The Ordinary Boys – “Over the Counter”, The Von Bondies – “C’Mon C’Mon”, Yellowcard – “Breathing”.  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   04