Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02
                              

Kuba "kYuba" BujakowskiSPECJALNA EDYCJA WOW
Jakiś czas temu Blizzard Entertainment oficjalnie zapowiedział, że ich najnowsza gra – WORLD OF WARCRAT ukaże się w wersji standardowej oraz kolekcjonerskiej. Wreszcie po kilku miesiącach oczekiwań pojawiły się nowe informacje na temat tego, czego możemy spodziewać się w wydaniu specjalnym gry, która już wkrótce wstrząśnie światem MMORPG’ów. Oprócz wspomnianych wcześniej: mapy świata, 200 stronicowej książki do gry, płyty DVD przedstawiającej tworzenie WOWa oraz oficjalnego soundtracka dla nabywców edycji kolekcjonerskiej przygotowane zostaną specjalne przedmioty. Co ciekawsze większość tych unikalnych itemów stworzona zostanie w oparciu o pomysły graczy. Także w WORLD OF WARCRAFT możemy spodziewać się dla przykładu: Gobilnów-pokemonów, mechanicznych latających kurczaków, laleczek przedstawiających bohaterów z gry czy sztucznych, nadmuchiwanych mieczy. Pomysłów nadeszło podobno setki i Blizzard obecnie zajęty jest wybieraniem tych najlepszych. Miejmy nadzieje, że chłopaki dokonają właściwej selekcji :)

ALIEN VS PREDATOR RULEZ?
Źródłó: Wirtualne Imperium Gier
Film Alien vs Predator, wysokobudżetowy obraz science fiction nawiązujący do znanej gry komputerowej oraz komiksu, zadebiutował 13 sierpnia w amerykańskich kinach. W ciągu weekendu zarobił około 38 milionów dolarów i jest to bardzo dobry rezultat. Dla porównania trzeci film o przygodach Obcego, Alien 3, przyniósł w analogicznym okresie w 1992 roku zaledwie 19 milionów dolarów. Z kolei "Alien Resurrection" zarobił łącznie w USA w 1997 roku kwotę 47 mln dolarów! Alien vs Predator kosztował 60 milionów dolarów, dodatkowe 20 milionów wpompowano w ogólnoświatowy marketing. Obraz wyreżyserował Paul W.S. Anderson, twórca "Event Horizon" i "Resident Evil", całość zyskała kategorię wiekową PG-13. Recenzje widzów? Niestety, nienajlepsze.

WORLD OF WARCRAFT

IMPERIAL GLORY
IMPERIAL GLORY będzie jedną z najbardziej obiecujących taktycznych-strategii nadchodzącego roku. Gra połączy w sobie rozbudowane zarządzanie krajem oraz wojskiem z piękną trój-wymiarową, opartą na autorskim engine grafiką. W IG będziemy mogli pokierować poczynaniami jednego z pięciu największych mocarstw XIX wiecznej Europy: Wielkiej Brytanii, Prusów, Francji, Rosji lub Austro-Węgrów. Każde z państw będzie posiadało swoją własną unikalną strategię, ekonomię oraz taktykę i prowadzenie każdego z nich dostarczy nam równie mocnych wrażeń. Zarówno fani wielkich bitew lądowych jak i zwolennicy dyplomatycznego rozwiązywania sporów będą zadowoleni. Chłopaki z Pyro Studios obiecali, że postarają się dopracować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Bitwy toczyć będziemy mogli na zielonych angielskich polach jak i na zaśnieżonych równinach Rosji, do boju wyślemy nie tylko piechotę i kawalerię, ale również kilka rodzajów artylerii. Możliwe będzie uzbrajanie żołnierzy w muszkiety, pistolety skałkowe i wiele innych znanych nam z XIX wieku broni. Jak powiedziałem wcześniej, dyplomacja wcale nie będzie przedstawiać się gorzej. Premiera gry nie została jeszcze podana.

PORZĄDKI W LUCASARTS
Źródło: Wirtualne Imperium Gier
Wielkich porządków i reorganizacji w firmie LucasArts ciąg dalszy. Tym razem na liście do "odstrzału" znalazło się 31 pracowników tego giganta przemysłu rozrywkowego. Oficjalnym powodem "odchudzenia" zespołu developerskiego jest chęć skupienia wszystkich sił na mniejszej liczbie projektów w myśl zasady "jakość przed ilością". Czy rzeczywiście tak będzie przekonamy się zapewne już niedługo, jednak wiadomość o zwolnieniach może okazać się niekorzystna dla wszystkich fanów KOTOR. Otóż według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, wśród zwolnionych pracowników znajdują się osoby, które pracowały nad niezapowiedzianą jeszcze, trzecią częścią Knights of the Old Republic. Wydaje się więc, iż sytuacja LucasArts jest dość nieciekawa, tym bardziej, że firma przekazała tworzenie gry opartej na III Epizodzie Gwiezdnych Wojen, zewnętrznemu studiu The Collective, stojącego za grą Indiana Jones and Emperor's Tomb. Przedstawiciele firmy cały czas tłumaczą cięcia personalne zaplanowaną restrukturyzacją firmy w celu "wybicia" się na rynku w przyszłości.

IMPERIAL GLORY

MOSTER TRUCK FURY
Czy chciałeś kiedyś zasiąść za kierownicą największych samochodów świata. Poczuć jak to jest patrzeć na wszystkich z góry? Poczuć się tak jak kierowca monster trucków? Tak? To najwyższy czas chociażby w połowie spełnić swoje marzenia. MONSTER TRUCK FURY będzie grą, w której będziemy mogli wsiąść udział w wyścigach słynnych „potwornych ciężarówek”. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie kilkanaście najsłynniejszych wozów tego typu a wśród nich tak znane modele jak: American Hero, Saabre Cage, Sergeant Steele, Spider Bite czy Firepower. Przemierzymy pustynie Arizony, Wielki Kanion i wiele innych egzotycznych lokacji. Dostępnych będzie kilka trybów gry, wśród nich: Checkpoint race oraz Lane race. W grze pojawi się możliwość zmiany parametrów naszego wozu, wymiany części czy tworzenia własnego nadwozia. Ponadto możliwe będzie granie w sieci LAN oraz w Internecie. Szykuje się istne szaleństwo dla fanów olbrzymich czterech kółek.

ACTIVISION PODBIJA WIELKĄ BRYTANIĘ
Activision ma co świętować. Pierwszy raz w historii firmy udało im się objąć prowadzenie wśród firm developerskich w Wielkiej Brytanii. Sukces ten przyniosły oparte na podstawie filmów gry Spider-Man 2 i Shrek 2. Udział procentowy Activision w rynku gier komputerowych Wysp Brytyjskich wzrósł o 15% i raczej nie szykuje się, żeby zmalał. Lada dzień na półki sklepowe trafi kolejny mega-hit - DOOM3. Roger Walken – dyrektor generalny Brytyjskiego wydziału Activision – zapewnia, iż przyczyną tak dobrej sprzedaży wyżej wymienionych gier jest ich niezwykle wysoki poziom wykonania a nie to iż powstały na podstawie filmów. Nie wiem czy jest to prawdą ale faktem jest, że obecnie w Wielkiej Brytanii Activision nie ma sobie równych. Zobaczymy jak długo to potrwa. Stay tuned.
STEALTH W GTA: SAN ANDREAS
Kilka dni temu Rock Star Games wyjawnili kolejną bardzo ciekawą informacje na temat ich najnowszej produkcji czyli GTA: SAN ANDREAS. A konkretniej, potwierdzili plotki na temat tego, iż w grze pojawi się dosyć rozbudowany tryb „stealth”. Dzięki niemu możliwe będzie skradanie i włamywanie się do niemalże wszystkich występujących w grze budynków. Jak mówią twórcy: w celu włamanie się do jakiegoś mieszkania czy apartamentu będziemy musieli najpierw wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który powinien posiadać każdy szanujący się włamywacz. Będzie to: maska (za czymś twarz trzeba chować), nie rzucające się w oczy ubranie (chyba tłumaczyć nie muszę po co), odpowiednio cicha broń (w celu eliminowanie niespodziewanych lokatorów) i oczywiście dosyć pojemny i szybki wóz, pozwalający nam szybko i sprawnie wywieźć wszystko to co „skroiliśmy” właścicielom. Jak łatwo się można domyślić, nie każda akcja będzie zawsze udana, nie raz się trafi, że zostaniemy rozpoznani a wtedy na naszą głowę zwalą się jak zawsze gliniarze, których zresztą będzie można tak jak zawsze zgubić lub przekupić. Miejmy nadzieję, że do premiery gry twórcy wymyślą jeszcze wiele podobnych „smaczków” i nie poprzestaną na tym jednym tylko „bonusowym” trybie.

AURA: FATE OF THE AGES
„Zostało powiedziane, że kiedy nadejdą mroczne czasy, pojawi się wybraniec. Wybraniec, który zgromadzi wszystkie cztery święte pierścienie i będzie władał światem. A jego władza nie będzie miała końca”.
Prawda, że ładna przepowiednia? Mniej więcej wokół takiej fabuły będzie się kręcić akcja najnowszej przygodówki ze stajni Streko-Graphics Inc. – AURA: FATE OF THE AGES. I bynajmniej nie będzie to gra powiązana z Władcą Pierścieni. Gierka będzie bardzo rozbudowaną i klimatyczną przygodówką typu point & click. Gracz, jako wybraniec, w celu odnalezienia czterech wspomnianych pierścieni będzie musiał przemierzyć cztery ogromne różniące się od siebie krainy, z których każda powiązana będzie z konkretnym pierścieniem. Każda z krain będzie także kryła swoje własne zagadki, nie koniecznie wiążące się z fabułą. Twórcy AURA: FOTA chwalą w grze przede wszystkim jej grafikę, uważając iż gierka będzie posiada najładniejsze jak dotąd renderowane krajobrazy oraz bardzo starannie wykonane postacie. W zachwalaniu grywalności i atmosfery towarzyszącej rozgrywce autorzy także nie szczędzą słów. Szkoda tylko, że jeśli idzie o datę premiery gry nie są aż tak gadatliwi. Według obecnego planu wydawniczego firmy, gra powinna ukazać się na przełomie 2004 i 2005 roku. Da sobie ktoś rękę uciąć za to, że tak naprawdę będzie?

MONSTER TRUCK FURY

VIVA LA SERVICE PACK 2…
Polityka promocyjna, jednego z największych światowych monopolistów – Microsoftu – nie raz już zaskakiwała graczy. Można tutaj chociażby wspomnieć o słynnym sposobie na zainstalowanie pierwszej odsłony Service Packa na pirackim Win XP, które Bill zupełnie przypadkowo ogłosił na stronie a potem zupełnie przypadkowo z niej wykasował. MS nie raz już odwalał takie numery, przy których „mózg w poprzek stawał”, ale pomysł z promocją nowego Service Packa przebił chyba wszystko. Otóż, chodzi o to, iż firma byłego najbogatszego człowieka świata, wraz z premierą drugiej „mega-łaty” do Windowsa XP, ogłosiła całkiem pokaźną listę programów, które będą lub mogą nie działać po jej instalacji. Listę tę możecie obejrzeć pod tym adresem: http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=884130&product=windowsxpsp2 Na czołowych miejscach znajduje się wiele bardzo popularnych i lubianych programów, bez których często bardzo ciężko jest się objeść, że wymienię tu chociażby Zone Alarm, Norton AntiVirus, BitDefender czy Yahoo Messenger. Słabo? Nie zapomnijcie, że takie gry jak WARCRAFT III czy UNREAL TOURNAMENT 2003 też mogą wam przestać działać. Ehhh... Po prostu szkoda słów panowie, jak to ktoś powiedział: „jak tak dalej pójdzie, to SP3 będzie zawierał obowiązkową kontrolę rodzicielską”, znając dotychczasowe działania Microsoftu można stwierdzić, że jest to bardzo możliwe.

PRZEDSPRZEDAŻ BLOODRAYNE 2
Źródło: Wirtualne Imperium Gier
Wszyscy gracze, którzy już nie mogą doczekać się premiery gry BloodRayne 2, z ponętną wampirzycą w roli głównej, ucieszą się za pewne na wieść, iż przygotowano specjalną ofertę dotyczącą jej przedsprzedaży. Sklepy GameStop, oraz EBGames, które będą ją prowadzić, do gry dodadzą 8-stronnicową zapowiedź komiksu z panną Rayne w roli głównej. Znajdziemy w niej również nieco artworków, a także materiały zza kulis. Oprócz przedsprzedaży gry, na oficjalnej stronie prowadzona jest przedsprzedaż samego komiksu zatytułowanego BloodRayne: Skies Afire. Pierwsze 3000 osób, które złoży zamówienie, otrzyma w ramach bonusu, limitowaną edycję plakatu stworzonego przez Romaro Molenaar'a.
Na co jeszcze czekacie? W neta i zamawiać – raz! To rozkaz żołnierze :)

AURA: FATE OF THE AGES

INTERNAL PAIN
103 lata po największej kosmicznej katastrofie, cztery sprzymierzone rasy (ludzie, cybernetyczne organizmy, insectoidy oraz amfibiotyczni humanoidzi) postanowili wyruszyć na poszukiwania planety pozwalającej im rozwijać życie w spokoju. Kiedy wreszcie znaleźli taką planetę zostali najechani przez agresorów. Kolonizacja nowej planety została zamieniona na desperacką walkę o przeżycie. Gracz jako jeden z czterech przedstawicieli każdej rasy będzie miał za zadanie wytropienie siedziby przeciwników i ocalenie reszty sprzymierzeńców. Każdy z bohaterów będzie charakteryzował się własnymi umiejętnościami oraz atrybutami. Rozgrywka będzie całkowicie nie liniowa przez co bohater będzie mógł wpływać na fabułę i niemalże dowolnie ją kształtować. Dzięki kilku zakończeniom możliwe będzie przejście gry na 99 sposobów (tak przynajmniej twierdzą twórcy). Pożyjemy, zobaczymy, premiera zaplanowana jest na drugi kwartał 2005 roku.

PIERWSZE SCREENY ZE STRONGHOLD 2
Wiadomość z ostatniej chwili. FireFly Stuudios opublikowali w sieci pierwsze screeny z sequela ich najgłośniejszej gry STRONGHOLD. Przyznać trzeba, że gra przedstawia się naprawdę dobrze, wszystko jest w pełni trójwymiarowe i bardzo dopracowane. Zresztą zobaczcie sami. Więcej obrazków można znaleźć na oficjalnej stronie FireFly: http://www.fireflyworlds.com/index.php


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02